GOLDEN GOLF

 

 

SARIGERME
    Yıllar önce Sandros dağlarından kesilen nitelikli tomruklar, Dalaman Çayı’nda taşınırmış.Denize taşmasın diye de nehrin ağzına ağ gerilirmiş.Bölgede “Sarısu” isimli bir de çay varmış. İşte bu ağ germe işlemi ile çayın ismi birleşince, yörenin adı “Sarıgerme” oluvermiş. Yılların rötarını, dev adımlarla kapatan tatil merkezi Sarıgerme, her yerde rastlanmayan doğası, yöresel özellikleri ve çevre zenginliğiyle tatilcilerin gözdesi. Muğla iline bağlı Dalaman’a 12 kilometre uzaklıktaki Sarıgerme, uçaktan inince en çabuk plaja kavuşulan yer olarak cazibesini koruyor. Aslına bakarsanız, Sarıgerme’nin en gözde tatil merkezlerinden biri haline gelmesinin bir çok nedeni var. Bunlardan en önemlisi ve deniz ve kıyı şeridi. Bir mil açıkta bulunan Babaada, bir tür dalgakıran görevi yapıyor.Aynı zamanda kıyı şeridi arasında suyu sürekli sirkülasyonunu da sağlıyor.

       Sıcaktan bunalan ve durgun havayı sevmeyenlere doğal klima görevi,yapan hava akımı ve suyun değişkenliği gibi avantajlar, sörf ve yelkenciler için vazgeçilmez tadlar sunuyor. Sahile yan yana gelen dalgalar,yüzenlere sadece bir kez temas edip geçiyor.Deniz,çocukların bile yüzebileceği sığlıkta, metrelerce devam ediyor. Kumsal ve denizden en ufak bir taş veya çakıla rastlanmıyor.Her mevsim değişen kıyı şeridi üzerinde ve su içinde kilometrelerce yürüyerek brozlaşabiliyorsunuz.Bu yürüyüş ayak sağlığı için de en güzel masaj oluyor. Vücuttaki stress ve biriken elektirikten kurtulma,iyot,oksijen tadavisi gibi yaralar sağlarken, su içinde yürürken daha çok efor gerektiğinden bacak adalelerini de kuvvetlendiriyor.

              

 GÖRÜLECEK YERLER
    Çevrede görülecek yerlerin başında “Aşı Koyu” geliyor. Ovacık köyü üzerinden toprak yolla ulaşılan köy, Dişibilmez-Karaburun arasında yer alıyor. Çevre kum sahili,ilginç kayalıklar ve çam ağaçlarıyla kaplı. Durgun koy, yatlrın da başlıca uğrak yeri. Büyük otellerin plajı kalabalıklığından sıkılan konukları, jeep ve kamyonetlerle, bu koya gelereke günboyu denizin tadını çıkarıyor.Gün içinde geçilip görülecek yerlerin arasında, 22 kilometre uzaklıkta Dalyan, 32 kilometre uzaklıkta Göçek ve 12 Adalar, 65 kilometre uzaklıkta Fethiye,90 kilometre uzaklıkta ise Marmaris bulunuyor.